Obrázek
Často kladené otázky

Často kladené otázky - tandemový let

Zde jsou odpovědi na některé z Tvých otazníků. Pokud nenajdeš to co Tě zajímá,
napiš nám, nebo zavolej a my Ti určitě odpovíme na vše, co budeš chtít vědět.

Jak moc musím být pro létání fyzicky zdatný?


Rozhodně nemusíš být dvacetiletý atlet. Stačí udělat pár rychlejších kroků a zbytek už zařídí pilot. Pokud by sis ani na to nevěřil, řekni to. Stačí počkat na opravdu exkluzivní počasí a pak ke vzletu stačí vpodstatě stát na místě. Je to k neuvěření, ale je to tak. Nemusíš se bát, určitě to zvládneš.

Může se mi něco stát něco při startu?


Na startu se může stát, že zakopneme a sklouzneme kousek po trávě. Stále jsi ale chráněn tím nejlepším vybavením a proto se nic neděje a start můžeme zopakovat.

Můžeme spadnout za letu?


Můžeme, ale je to velmi nepravděpodobné! Díky kvalitnímu vybavení a našim zkušeným pilotům je toto riziko opravdu minimální. I kdyby se přeci jen něco přihodilo, pilot použije záchranný padák.

Jak moc tvrdé je přistání?


Mnozí si myslí, že se přistává parakotoulem a že je to o rozlámání všech kostí v těle. To samozřejmě není pravda. Skutečnost je taková, že pokud pilot zvládne správně řízení a jsou příznivé meteo podmínky, je dosednutí jak do bavlnky. A věřte, že pilot to zvládne.

Co si vzít s sebou?


Platnou poukázku na tandemový let a chuť prožít něco nového.

Co si mam vzít na sebe?


V podstatě cokoli co umožňuje volný pohyb.

Jaká obuv je vhodná?


Nejlepší jsou botky, které zpevní kotník (pohorky), ale i v keckách se dá.

Můžu s sebou vzít kamarády?


Jasně. Foto nebo video dokumentace není nikdy dost, takže foťák klidně sebou.

Jaké musí být počasí?


Tento sport je na počasí poměrně náročný. Jsme limitováni hlavně rychlostí větru a jeho směrem. Pro každý letový terén je to odlišné, ale v zásadě platí, že fouká-li více jak 20 km/h, už to pro tandemové létání moc není. Pokud prší, hustě sněží, nebo je mlha, nelétá se.

Kde se dá létat?


Létat se dá takřka všude. My však využíváme místa či plochy, které máme ozkoušené a víme, že jsou bezpečné. Podrobnější popis naleznete zde.

Jak dlouho poletím a v jaké budeme výšce?


Let z kopce, nebo let na navijákovém zařízení trvá přibližně 10-15 minut. V případě kratšího letu jak 5 minut je samozřejmostí druhý let zdarma! Při letu běžně dosahujeme výšku přes 200 metrů nad okolním terénem, kde je krásný výhled do dálek.

Co všechno cena letenky zahnuje?


Všechno kromě dopravy na místo srazu a případné dopravy lanovkou na kopec. Jinak si kromě nějakých kaček na následného panáka žádné brát nemusíte:-).


Bezpečnost

Bezpečnost

Vše o bezpečnosti při létání v tandemu.

Foto a video

Foto & video

Mrkni se na fotky a videa z našich tandemových letů.

TOPlist