Obrázek

Tandemový let - jiný pohled na svět!

Už jste někdy stáli na vrcholku kopce a přemýšleli nad tím, jaké by to bylo jen tak roztáhnout ruce a tiše se vznášet nad vrcholky stromů? Pokud ano, není jednodušší cesty!

o Tandemovém letu


Tento zážitek je vhodný pro Vás všechny, kteří si chcete naplno užít let na paraglidingovém kluzáku a prohlédnout si naši zemi z nové perspektivy bez rušivého hluku motoru. Naši zkušení piloti jsou připraveni s Vámi strávit krásné chvíle mezi nebem a zemí. Také je to vhodný a nevšední dárek pro kohokoli.

Průběh


Jak to celé vypadá?

Sejdeme se na domluveném místě. Tam Vám náš tandemový pilot vše v klidu vysvětlí a seznámí s tím, co a jak správně udělat, aby se start podařil. Nachystá a zkontroluje vybavení, upraví a nastaví jej přímo na Vás. Před samotným startem znovu vše důkladně překontroluje, a pak s Vámi bezpečně odstartuje. Prolétnete se nad krajinou a bezpečně přistanete. Vy už si jen vychutnáváte ten krásný zážitek a pilot udělá vše potřebné. Celý proces Vám zabere přibližně hodinu. 

Nároky na pasažéra


Nemusíte mít žádné zvláštní fyzické předpoklady pro létání na tandemovém kluzáku. Mohou létat děti i dospělí do váhy max.130 kg. Stačí  jen nějakou tu pevnější obuv, odhodlání, nadšení a dobrou náladu. O zbytek se postaráme my.

A jak to zrealizovat?


Je to velice jednoduché! Stačí si objednat letenku pomocí formuláře. Poté podle instrukcí vyplnit rezervaci s kontaktními údaji. Jakmile budete mít čas a chuť zavoláte dva dny předem pilotovi a domluvíte si přesný termín a čas. Dva dny proto aby pilot již znal na konkrétní datum předpověď počasí a věděl jestli bude možno let bezpečně provést. 

Možnosti


Tandemový let:
Tandemový let se provádí na vlekacím zařízení na letišti, nebo jako let z kopce. Létáme z Kozákova, Zvičiny a dalších terénů. Volba terénu je pouze na pilotovi, ten nejlépe odhadne meteopředpověď a pravděpodobnost bezpečného uskutečnění letu.

Termický let:
Tento let trvá i hodinu a pilot s Vámi využívá stoupavých proudů, aby vylétl ještě výš a mohl s Vámi popoletět i někam dál. Takto s Vámi prolétá celé okolí a Vy se budete jen kochat a užívat si svobodného pohybu ve volném prostoru.
Tento typ letu je ale náročnější na počasí (musí být akorát sluníčka, akorát mraků, akorát větru...), a tak je potřeba aby jste se alespoň trochu dokázali přispůsobit termínem a byli flexibilní. Ale zážitek za to stojí, zde opravdu poznáte co je to paragliding!

Cena


Tandemový let: 1800,- Kč
Termický let: 3000,- KčBezpečnost

Bezpečnost

Vše o bezpečnosti při létání v tandemu.

Foto a video

Foto & video

Mrkni se na fotky a videa z našich tandemových letů.

FAQ

Časté otázky

Najdeš zde odpovědi na často kladené otázky k létání v tandemu.

TOPlist